Steroidal olmayan antienflamatuar ilaçlar. Ortak tıbbi bilgiler. Kullanım, yan etkiler, dozaj. Ibuprofen, Naproksen, Piroksikam, İndometasin, Celecoxib, Diklofenak, Meloksikam çevrimiçi.

Nonsteroidal Anti-enflamatuar İlaçlar, rahatsızlıkların yanı sıra yüksek sıcaklıkta da yardımcı olur. Ayrıca, bir şişlik veya rahatsızlığın neden olduğu şişliğin ve ayrıca şişmenin azaltılmasında yardımcı olabilirler.

Nonsteroidal Anti-enflamatuar İlaçlar, hüsranlar, adet döngüsü, migren baş ağrıları, osteo artrit veya romatoid eklem iltihabı, suşlar ve ayrıca stres gibi çeşitli sorunlardan ortaya çıkan hafif-orta şiddette rahatsızlıklarla baş etmek için kullanılır. Ağrı.

Bu tür ilaçların örnekleri: ibuprofen (Advil, Motrin), naproksen (Aleve), selekoksib (Celebrex), diklofenak (Voltaren), etodolak (Lodine), indometasin (Indocin), Naproksen (Naprosin), piroksikam (Felden), Naproksen (Naprosin) ), etodolak (Lodin), nabumeton (Relafen), sulindac (Clinoril), tolementin (Tolectin), kolin magnezyum salisilat (Trilasat), diflusinal (Dolobid), ketoprofen (Orudis, Oruvail), oksaprozin (Daypro).

Tüm ilaçlar bir yanıt tetikleyebilir. Bu, bazı durumlarda acil bir durum olabilir. Her türlü yeni ilacı kullanmadan önce, hekiminize veya farmakoloğunuza, geçirmiş olduğunuz herhangi bir önceki alerji hakkında bilgi verin.

Naproksen, çeşitli diğer ilaçların aktivitesini etkileyen bir dizi inanılan veya olası iletişim ile ilgilidir. Kopyalama, en çok bilinen varsayılan iletişimlerden biridir.

Naproksen, lityumun böbrekler tarafından boşaltılmasını en aza indirerek kandaki lityum derecelerini (Eskalith, Lithobid) yükseltebilir.

Diklofenakın en tipik yan etkilerinden biri, bağırsak sistemini gerektirir; örneğin, karın ülseri ve kan kaybı, mide rahatsızlığı olmadan gerçekleşebilir. Siyah katranlı dışkı, zayıf nokta ve ayakta durmadaki baş dönmesi iç kan kaybının tek göstergeleri olabilir. Kopma, böbrek yetmezliği, kulakları destekleme ve ayrıca bozulmuş düşünme de aynı şekilde görülür.

Steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar, herzamanki iyileşme faaliyetlerini ve aynı zamanda olumsuz sonuçları paylaşan kimyasal olarak heterojen madde ekipleridir.

Yoğun ve kalıcı rahatsızlık için restoratif dozajlarda kullanılan ilaçlar, annelikte oldukça güvenli görünmektedir. Fetal tehlikeyi azaltmak için, ilaç tedavilerini en uygun güvenilir dozajda, özellikle geç annelik döneminde uygulayın ve aynı zamanda bir bayanın temkinli ifadesinin hemen ardından anestezi seçin.

Enflamatuar prosedür, örneğin, enfeksiyonlar, antikorlar veya fiziksel yaralanmalar gibi çok çeşitli zehirli temsilciler tarafından uyarılan zarar verici bir stimülasyona eylemdir. Şişlik, sıcaklık, ağrı, rahatsızlık, şişkinlik ve aynı zamanda bozulmuş fiziksel özelliklerle tanımlanan yaralanma, enfeksiyon veya hasara yol açan fiziksel bir eylemdir. Şişme, fiziksel yaralanma, toksik kimyasal veya mikrobiyal temsilciler tarafından tetiklenen hücrelerin yaralanmasına karşı düzenli bir güvenlik reaksiyonudur.

En önemli ayrımlardan biri arasında Aleve ve Advil yerine geçen zamanın büyüklüğüdür. Advil, oldukça hızlı bir faaliyet başlangıcı ile kısa etkili NSAID'yi dikkate alır. Keskin ağrının tedavisi için, çocuklar için en ideal NSAID'den biri olarak çok daha iyi eşleşir. Advil haplarının her 4-6 saatte bir verilmesi gerekir. Aleve, uzun süredir hareket etmenin yanı sıra, günde iki kez sağlanabileceği hakkında düşünülmektedir. Daha yavaş bir sonuç başlangıcına sahiptir ve ayrıca kalıcı problemlerin tedavisi için çok daha uygundur.

Bütün NSAID'ler aslında böbrek zehirlenmesi ve ayrıca alerjik tip tepkileriyle de bağlantılıdır.

Hangisinin sizin için daha iyi olabileceği hakkında daha iyi bir öneri edinmek için bu kontrastı inceleyin. Her iki ilaç da, vücudunuzu prostaglandin adı verilen bir bileşiğin fırlatılmasını durdurarak çalışır.

Her ne kadar naproksen de advil son derece karşılaştırılabilir olsa da, özellikle aynı değildir. Örnek olarak, adver rahatsızlık giderici ilaç, naproksen rahatsızlık giderici olduğu sürece uzun sürmez. Bu, naprokseni kesinlikle tavsiye edeceğiniz sıklıkta almanıza gerek olmadığını gösterir. Bu ayrım, naprokseni, kalıcı sorunlardan kaynaklanan rahatsızlıklarla başa çıkmada daha iyi bir alternatif haline getirebilir.

Tavsiye edilen her bir ilacın dozundan daha fazla doz almayınız ve ayrıca her iki ilacı da 10 günden daha uzun süre kullanmayınız.

Aleve uzun etkili, nonsteroidal, antienflamatuar ilaçlardır. Rahatsızlığın azaltılması ve ayrıca yüksek sıcaklık düşüşü için çalışır. Tavsiye edilen dozda çok fazla bir anti-enflamatuar etkisi yoktur. Adet ağrıları için popüler.

En tipik olumsuz etkiler, genellikle uzun süreli kullanımın tetiklediği karın kan kaybı, apsedir. Yüksek tansiyon, sıvı alıkonması ve minimize edilmiş böbrek özelliği de aynı şekilde uzun süreli kullanımda ve aynı zamanda daha yüksek dozlarda geçici olarak sorun yaratır.

Naprosin, tablet başına Aleve'den çok daha fazla naproksenden oluşur.

Naprosin keskin bir ağrı, sürekli rahatsızlık ve ayrıca bir tıbbi uzmanın rehberliğinde enflamatuar problemlerin tedavisi için gösterilmektedir. Aleve, küçük ağrıların anlık olarak hafifletilmesi ve ayrıca rahatsızlıkların yanı sıra yüksek sıcaklıkta kısa ömürlü azalma için gösterilen naproksen tuzunu içerir.

Ağrı kesici, standart hale getirilen ilk reçetesiz ağrı kesicidir.

Tylenol, asetaminofen markasıdır. Asetaminofen rahatsızlığı azaltır, aynı zamanda yüksek sıcaklığı da düşürür. Tylenol oldukça hızlı bir aktivite başlangıcını gösteren kısa. bu bir anti-enflamatuar ilaç değildir. Şişliği veya şişmeyi azaltmada yardımcı olmaz. Aksine, asetaminofen, zihninizi rahatsızlık hissi yaratan materyallerin fırlatılmasını engelleyerek işler.

Etoricoxib, steroidal olmayan antienflamatuar ilaçlar denilen bir ilaçtır. Etoricoxib, osteo artrit, romatoid eklem iltihabı ve ayrıca ankilozan spondilit gibi problemlerde şişme (şişlik) yanı sıra rahatsızlığı azaltır ve ayrıca gut ağrısında kısa süre boyunca da kullanılabilir.

Arcoxia, şiddetli ve aynı zamanda kalıcı osteo artrit belirtileri, romatoid eklem iltihabı tatbikatı, persistan kemiğin ankilozan spondilit ve eklem rahatsızlığının hafifletilmesi, keskin ağrının hafifletilmesi, şiddetli gut eklem eklemi iltihabı ile mücadele için kullanılmaktadır. Arcoxia'yı, nefretli bir Etoricoxib'e veya bu broşürün sonunda verilen aktif bileşenlerden herhangi birine sahipseniz, ürün ambalajı yırtılmış veya ambalajın üzerinde son kullanma gününün gerçekten geçtiğini gösteren göstergeleri ortaya çıkarmıştır.

Arcoxia, osteo artrit, romatoid eklem iltihabı, menstrüasyon rahatsızlığı, gut ağrısı veya diğer çeşitli rahatsızlıklara sahip birçok kişiye yardımcı olur, ancak birkaç kişide istenmeyen olumsuz sonuçlara yol açabilir. Tüm ilaçların zararlı sonuçları olabilir. Genellikle, onlar önemlidir, o anın çoğunluğu değildir. Olumsuz etkilerin birkaçını elde ederseniz, klinik tedaviye ihtiyacınız olabilir.

Steroidal olmayan antienflamatuar ilaçlar. Kullanım, yan etkiler, doz. İbuprofen, Naproksen, Piroksikam, İndometasin, Celecoxib.Eklem iltihabı, çeşitli nedenlerden kaynaklanan acı veren ve aynı zamanda nahoş bir sorundur. Bununla birlikte, her çeşit eklem iltihabı arasındaki normal ağ bağlantıları, şişlik, rahatsızlık ve sertlik belirtileridir.

Eklem iltihabı tedavisi, altta yatan nedene bağlıdır. Bazen cerrahi tedavinin yanı sıra fizik tedavi de gerekir. Enflamatuar eklem iltihabı, eklemlerin yanı sıra yaygın olarak çeşitli diğer hücrelerin şişmesiyle tanımlanan bir şartlar takımıdır.

Topikal anti-enflamatuarlar normal olarak kas rahatsızlıkları, suşları ve ayrıca stresiniz varsa önerilmektedir. Aynı şekilde, diz veya eldeki osteo artritin tetiklediği rahatsızlığı gidermek için kullanılabilir.

Bazı vakalarda, yan etkileri daha az olduğu için dental anti-enflamatuar ilaçlar yerine önerilmektedir.

Celecoxib, vücuttaki rahatsızlığın yanı sıra şişliği tetikleyen hormonal ajanları azaltarak da işlev görür. Celebrex, eklem iltihabı, ankilozan spondilit ve menstrüasyon rahatsızlığı gibi çeşitli problemlerin neden olduğu rahatsızlık veya şişlikle başa çıkmak için kullanılır. Celebrex, özellikle uzun süreli kullanıyorsanız veya yüksek dozlarda alıyorsanız veya kardiyovasküler hastalığınız varsa, ölümcül kardiyovasküler hastalık veya felç tehdidinizi artırabilir. Bu ilacı kalp koroner bypass işleminden hemen önce veya sonra kullanmayın. Hazımsızlık veya gaz olabilir. Bu sonuçlardan herhangi biri devam ederse veya yoğunlaşırsa, tıbbi uzmanınıza veya farmakoloğunuza hızlı bir şekilde bilgi verin.

Felden osteo artritin, romatoid eklem iltihabının veya ankilozan spondilitin semptomatik hafiflemesi için gösterilmiştir. Felden reçetesi, analiz değerlendirmesinde ve ayrıca enflamatuar veya dejeneratif romatizmal hastalığı olan kişilerin tedavisine sahip tıp uzmanları tarafından başlatılmalıdır. Piroksikamın, ıslaklığı ihmal eden güvenli bir kapta alan sıcaklığı seviyesinde tutulması gerekir.

Steroid olmayan topikal anti-enflamatuarlar, steroid olmayan bir anti-enflamatuar temsilci ihtiva eden losyonlar, jeller, sürtmeler, servisler veya spreyler ve aynı zamanda kemiğe bürünen bir eklem veya yerleşimin üst üste binmesiyle doğrudan cilde kullanılmak üzere geliştirilmişlerdir. Rahatsızlığı gidermek, ayrıca şişlik, şişme ve gerginlik gibi eklem iltihabı belirtileri ve semptomlarıyla başa çıkmak için kullanılırlar. Anti-enflamatuar ağrı kesiciler, kas kütlesindeki rahatsızlıkları, suşları, basınçları ve ayrıca eklem iltihabını hafifletmek için kullanılan bir ilaç ekibidir.

Ketoprofen, şişliği tetikleyen hormonal ajanları azaltarak ve aynı zamanda vücuttaki rahatsızlığı azaltarak çalışır. Ketoprofen, eklem iltihabının neden olduğu rahatsızlık veya şişlikle başa çıkmak için kullanılır.

Ketoprofen almaya başlamadan önce, üreticinin paketin içindeki yayınlanan broşürünü inceleyin.

Doktorunuz, yan etki tehlikesini azaltmak için size en hızlı zaman için en uygun dozu önermeye çalışacaktır. Ketoprofen'i uzun süre kullanmanız gerekiyorsa, tıp uzmanınız ayrıca, karnınızı iltihaptan korumak için ketoprofen ile birlikte getirmeniz için bir ilaç daha önerebilir.

Gerçek şu ki, ilacı alkolle karıştırmak sağlığınıza ve iyiliğinize güvensiz olabilir. Alkol bazı ilaçları bozabilir ve daha az güvenilir hale getirir. Alkol ayrıca bazı ilaçların olumsuz etkilerini artırabilir. Bu 2. iletişim, advil ve alkolü karıştırdığınızda gerçekleşebilecek olan şeydir. Birçok durumda, advil alırken alkol yüzdesini almak tehlikeli değildir. Bununla birlikte, önerilen advil dozundan daha yüksek veya alkol tüketmek, büyük miktarda alkol, büyük sorunlara olan tehdidinizi büyük ölçüde artırır.

Ibuprofen'i çevrimiçi satın alın. Ucuz Naproksen sipariş edin. Diklofenak satın alın. Düşük fiyat jenerik Feldene. Celecoxib satış çevrimiçi.

Dental diklofenakın (toz, hap, tablet bilgisayar) olağan yan etkileri, halsizlik, hazımsızlık, karın rahatsızlığı ve ayrıca baş dönmesidir. Diklofenakın sizi nasıl etkileyebileceğini tam olarak anlamadan, ağır ekipman sürmeyin.

Hamilelikteki kullanım (özellikle geç doğum), açık tutulmalıdır.

NSAID'ler, kan kaybı, ülser ve ayrıca ölümcül olabilen karın veya bağırsak yollarının açılması gibi şiddetli bağırsak hasarına neden olan durumlar için tehlike yaratır. Bu durumlar kullanım boyunca herhangi bir anda ve işaret ve semptomları uyarmadan gerçekleşebilir. Üst düzey müşteriler, barsakta belirgin durumlar için daha yüksek tehdide giderler.

 

Index